دات نت نیوک

اهمیت مراقبت از دندان‌ها و دهانAutoclave اتوکلاو

اهمیت مراقبت از دندان‌ها و دهانAutoclave اتوکلاو

اهمیت مراقبت از دندان‌ها و دهان
دهان و دندان اغلب تحت فشار و کشش بسیاری قرار دارد. ما همواره با استفاده از آن‌ها به غذاها گاز می‌زنیم، می‌جویم، صحبت می‌کنیم و تقریباً در هر عمل روزانه، وظیفه‌ای را به آن‌ها واگذار می‌کنیم. برای آن که قوی و سالم بمانیم البته آن‌ها نیاز به عشق و مراقبت دارند. به بیان شفاف‌تر هدف از مراقبت در تعریف پایه‌ای، به صورت منظم مسواک زدن و نخ دندان کشیدن (ترجیحاً دوبار در روز حداقل)، مراجعه‌ی مرتب به کلینیک دندان‌پزشکی و به صورت منطقی غذا خوردن است. پرهیز کردن از خوردن بیش از حد شیرینی‌ها و دیگر خوراک‌های زیان‌آور امری حیاتی برای جلوگیری از بیماری‌های دهان و دندان است.

با این حال گاهی نیز مشکلاتی پیش می‌آید. حتی اگر شما به بهترین شکل از آن‌‌ها مراقبت می‌کنید باز هم احتمال ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان به صفر نمی‌رسد. بنابراین جدای از داشتن علم کافی درباره‌ی چگونگی مراقبت از آن‌ها و رعایت تمام مسائل، داشتن اطلاعات کافی و پایه‌ای درباره‌ی بیماری‌ها و مشکلات شایع آن‌ها امری غیر قابل چشم‌پوشی است. با داشتن این اطلاعات شما قادر خواهید بود که در صورت بروز هر مشکلی، اقدامی به مراتب صحیح‌تر جهت رفع آن انجام دهید. اگر چه دندان‌پزشک شما می‌تواند به صورت اورژانسی بسیاری از این مشکلات را حل کند اما مسئولیت در این باره در آخر مربوط به شماست. توانایی تشخیص نشانه‌های خطر بیماری‌های دهان و دندان به شما کمک می‌کند که در زمان بروز مشکل به موقع و صحیح نسبت به آن عکس‌العمل نشان دهید.

بهداشت دهان خوب برای شما بیش از کمک به محافظت از دندان‌ها می‌تواند مفید باشد. افرادی که از این بهداشت صحیح برخوردار نیستند می‌توانند دچار مشکلات متعددی همچون عدم داشتن عزت نفس، مشکلات کاری، سختی‌های متعدد در محیط‌های آموزشی، ناراحتی‌های دهانی، مشکلات در زمان صحبت، تعذیه‌ی نامناسب، اختلال در بلع و… شوند. همچنین عدم توجه به بهداشت دهان می‌تواند در صورت بروز مشکلات جدی‌تر همچون سرطان دهان مانع از تشخیص به موقع و متعاقباً درمان شود.

البته برای حفظ بهداشت دهان راهکارهای معمولی که در سطرهای فوق نیز اشاره شد بدون شک غیر قابل چشم‌پوشی هستند اما داشتن اطلاعات کامل‌تر در این مورد همچنان امری ضروری است. 

 

http://minastars.com/2018/04/05/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%8F-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%B1/

اهمیت مراقبت از دندان‌ها و دهانAutoclave اتوکلاو 

  • 8 مرداد 1398
  • نویسنده: مدیر سایت
  • تعداد نمایش ها: 76
  • نظرات: 0
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x