دات نت نیوک

آیا نوشیدنی ­های انرژی ­زا به دندان آسیب می­زنند؟Autoclaveاتوکلاو

آیا نوشیدنی ­های انرژی ­زا به دندان آسیب می­زنند؟Autoclaveاتوکلاو

آیا نوشیدنی ­های انرژی ­زا به دندان آسیب می­زنند؟Autoclaveاتوکلاو

آیا نوشیدنی ­های انرژی ­زا به دندان آسیب می­زنند؟
نوشیدنی های انرژی زا امروزه در میان ورزشکاران به دلیل افزایش نیرو و بهبود عملکرد ورزشی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.در یک تعریف ساده می توان گفت نوشابه انرژی زا، نوشیدنی است که موجب افزایش انرژی، در بدن مصرف کننده می شود.در مطلب قبلی، در خصوص نوشیدنی مناسب ورزش توضیحاتی داده شده و همین موجب گردید تا علم ورزش در خصوص نوشابه های انرژی زا اطلاعاتی را به شما مراجعه کنندگان گرامی ارائه دهد.

گزارش­های ارائه شده از تلاش­های وزیر بهداشت انگلستان، «مت هنکوک» مبنی بر ممنوعیت فروش نوشیدنی­های انرژی ­زا به افراد زیر 16 سال با استقبال انجمن دندان­پزشکان بریتانیا روبرو شده است. میزان اسید و شکر در این نوشیدنی­ها دو برابر بیشتر است که منجر به بروز اپیدمی پوسیدگی دندان می­شود.

هرچند برخی از شرکت­ها فرمولاسیون محصولات خود را پیش از اخذ مالیات بر روی نوشابه­ها تغییر دادند، ولی همچنان این نوشیدنی­ها حاوی 14 قاشق چای خوری قند در هر وعده مصرف هستند که این میزان بیش از دو برابر مقدار توصیه شده مجاز برای نوجوانان و کودکان است.

میزان اسید موجود در نوشیدنی­های انرژی­زا عامل دیگر مرتبط با پوسیدگی و سوراخ­ شدن دندان­ها است؛ به طوری که 44% از کودکان 15 ساله را درگیر می­کند. علاوه بر این، میزان کافئین موجود در نوشیدنی­های انرژی­زا منجر به تشدید مشکلات سلامت دندان از طریق مهار جریان بزاق می­شود.

«میک آرمسترانگ» رئیس کمیته اجرایی انجمن دندان­پزشکی بریتانیا بیان می­کند: هر فردی که به پیشگیری یا سلامت کودکان اهمیت می­دهد، از ممنوعیت نوشیدنی­ های انرژی ­زا استقبال خواهد کرد. دندانپزشکان همه روزه با آسیب­های دندانی ناشی از نوشیدنی­های انرژی ­زا مواجه می­شوند. محصولاتی که منجر به بروز عادت می­شوند، میزان اسید بالا و مقدار قند بیش از 14 قاشق چای خوری دارند، نباید در جدول غذایی کودکان جایی داشته باشند.

http://drebadian.com/%d9%86%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%b1%da%98%db%8c-%d8%b2%d8%a7/

آیا نوشیدنی ­های انرژی ­زا به دندان آسیب می­زنند؟Autoclaveاتوکلاو

  • 29 مهر 1398
  • نویسنده: مدیر سایت
  • تعداد نمایش ها: 1928
  • نظرات: 0
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
123movies