دات نت نیوک

دندان های شیری کودکان و عوارض از دست دادن زودهنگام آنهاAutoclaveاتوکلاو

دندان های شیری کودکان و عوارض از دست دادن زودهنگام آنهاAutoclaveاتوکلاو

دندان های شیری کودکان و عوارض از دست دادن زودهنگام آنهاAutoclaveاتوکلاو

دندان های شیری کودکان و عوارض از دست دادن زودهنگام دندان های شیری در کودکان
دندان های شیری کودکان و حفظ و نگهداری آنها، از دست دادن زود هنگام دندان های شیری، پوسیدگی دندان های شیری از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید از خراب‌ شدن پیش از موعد آنها جلوگیری کرد در غیر این صورت در آینده مشکلاتی برای کودکان ایجاد می‌کند و لذا طول کارکرد دندانهای شیری همواره برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. از دست دادن زود هنگام دندان های شیری مشکلات متعددی و از جمله مشکلات ارتودنسی و فکی، ایجاد مشکلاتی در لثه و عدم توانایی در جویدن در کودکان در حال رشد می‌شود. حفظ دندان شیری کودکان یک ضرورت است و باید در صورت خراب شدن آنها، پوسیدگی دندان‌ ها را کاملا ترمیم کرده و در صورت عمیق‌تر شدن پوسیدگی، درمان پالپ دندان انجام شود که در آن بافت زنده ناحیه تاج دندان خارج می‌شود ولی بافت ریشه در جای خود می‌ماند.

در این شرایط و چنانچه عفونت گسترده‌تر شود بافت ریشه نیز باید خارج شود که اصطلاحا همان پالپکتومی یا درمان ریشه کامل دندان نامیده می‌شود و طی آن دندان شیری ترمیم و بازسازی می‌شود. چنانچه نیاز باشد در این شراط می‌توان از روش‌های فلزی یا S.S.C نیز استفاده کرد. متاسفانه کار با کودکان همواره سخت است؛ چرا که عمدتا همکاری بسیار ضعیفی با تیم درمان دارند. ضمن اینکه کوچک بودن حفره دهان، کوچک‌ بودن دندان و... نیز مشکلاتی در روند درمان یا ترمیم دندان‌ها در کودکان ایجاد می‌کند.

دلایل از دست دادن زود هنگام دندان های شیری در کودکان
در صورتی که دندانهای شیری کودکان به علت آسیب‌ دیدگی و یا پوسیدگی بیفتند یا کشیده شوند، به آن از دست دادن زود هنگام دندان شیری گفته می‌شود. عفونت لثه می‌تواند باعث لق شدن دندان در استخوان فک و افتادن آن شود. در صورتی که سریعاً برای درمان و مراحل اولیه اقدام نشود زمان نجات و درمان از دست می رود. از جمله مواردی که می تواند منجر به جراحات و آسیب‌های دندانی در کودکان و در نهایت از دست دادن دندان شیری کودک شود: ضربه دیدن دندان به دلیل بازی یا ورزش، زمین خوردن، تصادفات و حوادث مختلفی که باعث صدمه دیدن شدید دندان می‌شود. لازم به ذکر است پوسیدگی، از جمله دلایل شایع از دست دادن زود هنگام دندان شیری است.

http://drebadian.com/%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86/

دندان های شیری کودکان و عوارض از دست دادن زودهنگام آنهاAutoclaveاتوکلاو

  • 28 مهر 1398
  • نویسنده: مدیر سایت
  • تعداد نمایش ها: 1811
  • نظرات: 0
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
123movies