دات نت نیوک

زایلیتول چیست؟Autoclaveاتوکلاو

زایلیتول چیست؟Autoclaveاتوکلاو

زایلیتول چیست؟Autoclaveاتوکلاو

زایلیتول چیست؟
زایلیتول در دسته الکل قندها sugar alcohol قرار می گیرد (هر چند “الکل” بخشی از نام آنها است، اما مانند الکلی نیست که موجب مستی فرد می شود. الکل قندها با افزودنی های الکل برای افراد هیچ خطری ندارند). از نظر شیمیایی، الکل قندها ویژگی های مولکول های قند و مولکول های الکل را با یکدیگر ترکیب می کنند. ساختار آنها اجازه می دهد گیرنده های چشایی مزه شیرینی روی سطح زبان را تحریک کنند. هر چند الکل قندها به لحاظ فنی نوعی کربوهیدرات محسوب می شوند، اما اکثر آنها موجب بالا رفتن سطح قند خون نمی شوند، در نتیجه نمی توان آنها را جزء کربوهیدرات های خالص تلقی کرد، به همین دلیل یکی از شناخته شده ترین شیرین کننده ها در محصولات حاوی کربوهیدرات اندک می باشند.

این ماده یکی از موادی است که به طور معمول در آدامس ها، آبنبات ها، و قرص های نعنای فاقد شکر، و البته غذاهای مخصوص افراد دیابتی و محصولات مراقبتی دهان (خمیر دندان ها و دهانشویه ها) یافت می شود. زایلیتولی که از فروشگاه ها خریداری می شود به شکل پودری سفید و کریستالی است. از آنجا که زایلیتول نوعی شیرین کننده تصفیه شده است، حاوی هیچ گونه ویتامین، مواد معدنی، یا پروتئینی نمی باشد. در این حالت، تنها کالری در خود دارد.

طعم شیرینی زایلیتول شبیه قند معمولی است اما حاوی ۴۰% کالری کمتر است:

شکر خوراکی: هر گرم دارای ۴ کالری است.
زایلیتول: هر گرم دارای ۴/۲ کالری است.
زایلیتول در مقادیر اندک در بسیاری از میوه ها و سبزیجات وجود دارد و به همین دلیل طبیعی تلقی می شود. انسان ها نیز حجم بسیار اندکی از آن را از طریق متابولیسم طبیعی بدن تولید می کنند. زایلیتول را می توان از درختانی مانند غان، یا فیبر گیاهی به نام زیلان xylan فراوری نمود

 

https://dr-kanz.com/زایلیتول-عامل-جلوگیری-پوسیدگی-دندان/

زایلیتول چیست؟Autoclaveاتوکلاو

  • 24 مهر 1398
  • نویسنده: مدیر سایت
  • تعداد نمایش ها: 1580
  • نظرات: 0
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
123movies