دات نت نیوک

علت آبریزش بینی چیست؟Autoclaveاتوکلاو

علت آبریزش بینی چیست؟Autoclaveاتوکلاو

علت آبریزش بینی چیست؟
این یک تصور غلط است که ما عموما دلیل آبریزش بینی را سرما خوردگی می‌دانیم.
به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، یکی از بیماری‌ها و حساسیت‌هایی که ممکن است شما را در طول روز کلافه و ناراحت کند، حساسیت سیسنوس‌ها و آبریزش بینی است.

عموما تصور می‌شود دلیل این اتفاق محدود به سرماخوردگی می‌شود اما این یک تصور غلط است.

آبریزش بینی دلایل مختلفی دارد که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

۱. عفونت سینوس، نشانه: تب داشتن

یکی از رایج‌ترین دلایل آب‌ریزش بینی عفونت یا حساس‌شدن سینوس‌های شماست. به این ترتیب که اگر تب دارید و به دلیل خستگی نمی توانید از جایتان بلند شوید، سرفه، خلط یا ترشحات غلیظ زرد یا سبز رنگ دارید ممکن است دچار عفونت سینوسی شده باشید. در این حالت خلط گلو هم ممکن است داشته باشید. برای درمان این نوع حساسیت یکی از بهترین راه‌ها استفاده از آنتی بیوتیک است که حتما باید پزشک آن‌را برای شما تجویز کند، پس به پزشک مراجعه کنید. یکی از درمان‌های خانگی هم استفاده از سرم آب نمک با آب ولرم و شست‌وشو بینی با آن است.

۲. سرماخوردگی، متهم همیشگی

سرماخوردگی هم از جمله شایع‌ترین دلایل آب ریزش بینی است که علایم مشهودی دارد. گرفتگی بدن، گلو درد، عطسه کرد و آب‌ریزش چشم و... علائمی هستند که نشان می‌دهند شما دچار سرماخوردگی شده‌اید و ویروس سرماخوردگی وارد بینی و بدن شما شده. در این حالت بدن وارد فرآیند مقابله با این ویروس می‌شود و یکی از عوارض آن آب‌ریزش بینی است. در نظر داشته باشید که رنگ موکوس سرماخوردگی شفاف است و حالت آن آبکی است و اگر سبز تیره یا زرد رنگ باشد نشان می‌دهد سیسنوس‌ها نیز درگیر عفونت شده اند. درمان سرماخوردگی استراحت و آب‌رسانی به بدن است و البته استفاده از داروهای رایج در سرماخوردگی تحت نظر پزشک است. در این مورد هم شست‌وشوی بینی و دهان با استفاده از سرم آب نمک می‌تواند بسیار موثر باشد.

۳. آلرژی یک متهم فصلی

اگر احساس می‌کنید بدن شما در مقابل حساسیت‌های فصلی واکنش نشان می‌دهد، یک بار برای همیشه با مشورت و نظر یک پزشک با دلایل و راه‌های مقابله با آن آشنا شوید. وقتی شما در معرض مواد محرک قرار می‌گیرید ممکن است بینی شما تحریک شود، خصوصا زمانی که بدن شما نیز به حساسیت‌های فصلی حساس باشد. به طور معمول قرار گرفتن در معرض ماده آلرژن باعث خارش بینی، تورم داخل بینی و عطسه های زیاد و تولید موکوس آبکی زیادی شود.

برای درمان آبریزش بینی بر اثر آلرژی راه‌های مرسومی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها آنتی هیستامین ها هستند که باعث توقف پاسخ بدن به هیستامین‌ها که عوامل آلرژی زا هستند می شود. اسپری های استروئیدی بینی هم می توانند به کاهش التهاب بینی و کم شدن ترشح موکوس کمک کنند. اگر آلرژی شما به خاطر گرده است سعی کنید از آن ها دوری کنید. فرش ها را زود به زود جارو برقی بکشید چون گرد و خاک زیادی دارند.

دور نگه داشتن حیوانات خانگی از اتاق خواب هم می تواند آلرژن ها را محدود کند. اگر بیش از یک هفته آبریزش بینی داشتید و متوجه غلیظ شدن آن ها یا زرد و سبز رنگ شدنشان شدید به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات آلرژی می تواند منجر به عفونت سینوس شود.

۴. گریه کردن زیاد و مصرف غذاهای تند

در برخی موارد نیز گریه کردن طولانی باعث می‌شود قطره‌های اشک به دریچه‌های سینوسی شما برود و باعث تحریک آنها شود. در مورد دیگر نیز مصرف غذاهای تند می‌تواند زمینه‌ساز ریزش آب بینی شود

http://jamejamonline.ir/sara/3911874689541622984/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%A2%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F

علت آبریزش بینی چیست؟Autoclaveاتوکلاو

  • 12 مهر 1398
  • نویسنده: مدیر سایت
  • تعداد نمایش ها: 1311
  • نظرات: 0
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
123movies